KĀ NORISINĀJĀS LIELS LABDARĪBAS PASĀKUMS – SPORTA DIENA AR BĒRNU NAMIEM

sport7

Ātrāk. Augstāk. Stiprāk. Draudzīgāk. Kā norisinājās lielais labdarības pasākums – sporta diena ar bērnu namiem „Energy party”.

YOUNG.LV

Jūnijs 20, 2017

Ceturtdien, 8.jūnijā, Rīgā norisinājās liels labdarības sporta pasākums – „Energy Party”, kuru organizēja centrs Sirota.lv, priekš pusaudžiem no bērnu namiem un nelabvēlīgām  ģimenēm. Kopā ar pusaudžiem sacensībās piedalījās arī pieaugušie – 60 brīvprātīgo, kuri apvienojušies šim cēlajam darbam un pilnībā veltīja sevi bērniem.

Pasākums ir unikāls un arī dalībnieku skaits ir  bijis pārsteidzošs. Organizatoriem izdevās sasniegt  galveno Energy Party mērķi – apvienot ap 130 cilvēku vienā pasākumā, kurā pieaugušie kopā ar pusaudžiem spēlēja futbolu, florbolu, dejoja zumbu, piedalījās stafetēs, virves vilkšanā un kopā atbalstīja savas komandas. Ārpus sporta sacīkstēm, bērni zīmēja plakātus savai komandai, bildējās momentfoto stūrītī, uzreiz saņemot bildes, un piedalījās skrituļslidu meistarklasē. Nekas tamlīdzīgs priekš pusaudžiem no bērnu namiem  Rīgā vēl nav bijis. Un ja puiši, neskatoties uz lietu, turpina spēlēt fultbolu, bet meitenes prasa turpināt zumbas-maratonu un ir ar mieru palaist garām pusdienas, ja apkārt ir tik daudz interesanta, ka pusaudži skrien no viena laukuma uz citu ar degošām acīm, ka tik kaut ko nepalaistu garām, – varam apgalvot, ka pasākums ir izdevies!

Vissvarīgākais Energy Party mērķis bijis izdarīt tā, lai paši pusaudži kļūtu aktīvi dalībnieki šajā projektā, kas nozīmē – iemācīties spēlēt komandā, prast komunicēt un sarunāties ar citiem, līdz šīm varbūt pavisam nepazīstamiem cilvēkiem, pie tam gan ar sava vecuma pusaudžiem, gan ar pieaugušajiem brīvprātīgajiem. Gribas uzsvērt, ka pasākumā organizatoriem izdevās atrast īsto, piemēroto komunikācijas stilu ar dalībniekiem-pusaudžiem, tajā pat laikā saglabājot distanci un cieņu. Līdz ar to pasākums norisinājās sportiska azarta, jautrības un sadarbības garā.

19145977_1723729647641828_6953138981908901479_n

Organizatori un brīvprātīgie paveica savu darbu augstā līmenī. Pieaugušie – sportisti, treneri, tiesneši, dīdžejs, pasākuma vadītāji, fotogrāfi, video operātors un asistenti – visi šie cilvēki padarīja Sporta dienu neaizmirstamu. Katrs zināja savu uzdevumu lielajā pasākumā. Viss tika izpildīts precīzi un tajā pašā laikā ļoti labestīgi. Īpaši vērtīgi bija arī tas, ka pasākumā piedalījās daudz brīvprātīgo-vīriešu, kuri spēja parādīt pusaudžiem to vīrišķīgo komunikācijas un rīcības stilu, kuru, diemžēl puiši bērnu namos īsti neredz, jo tur viņiem apkārt ir pārsvarā sievietes – audzinātājas, skolotājas, ārstes un arī treneres.

Pēc organizatoru domām, tieši sports ir tas, kas spēj maksimāli cilvēkus apvienot, sevišķi pusaudžus un pieaugušos. Energy Party sacensībās piedalījās vairāk par 70 pusaudži no bērnu namiem un nelabvelīgām ģimenēm un ap 60 pieaugušo brīvprātīgo – vienkāršu cilvēku, kuri ar vislielāko prieku pavadīja šo dienu kopā ar pusaudžiem. Priekš brīvprātīgajiem šāds projekts bija lieliska iespēja izdarīt kaut ko labu un skaistu priekš bērnu namu bērniem un būt starp līdzīgi domājošiem cilvēkiem.

 19221498_1723729280975198_2119349341303444026_o

Sporta pasākumu Energy Party rīkoja un vadīja brīvprātīgo komanda no Centra Sirota.lv (www.sirota.lv). Tā ir Latvijas labdarības organizācija, kas nodarbojās ar bāreņu un audžu ģimeņu atbalstu. Vairākus gadus brīvprātīgie ar saviem pašu spēkiem cenšās sniegt pēc iespējas vairāk spilgtu un labu momentu bērniem, kas atrodas bērnu namos.

Katrina Levita – Centra Sirota.lv pārstāvis

Катрина Левита – представитель центра Sirota.lv

Kas jūs iedvesmoja uz šī pasākuma organizāciju?

Centrs Sirota.lv strādā jau ilgāk kā 3 gadus. Mēs regulāri braucam uz bērnu namiem, bērni brauc pie mums ciemos uz radošājām darbnīcām, uzrīkojām Disneja koncertu priekš mazākiem bērniem. Tomēr esam sastopušies ar to, ka pusaudžus, proti 12-17 gadīgos cilvēkus, ir diezgan grūti iesaistīt kaut kādos pasākumos, jo viņi pārsvarā ir ar mainīgu garastāvokli, negrib būt tādi ka visi vai darīt to, ko dara mazāka vecuma bērni. Tāpēc mums priekšā bija diezgan sarežģīts uzdevums. Kopā ar bērnu namu direktoriem sēdējām un domājām, kādā formātā rīkot pasākumu šī vecuma bērniem līdz nolēmām rīkot sporta sacensības, kurās bērni no dažādiem bērnu namiem tiks apvienoti komandās ar pieaugušajiem. Mēs esam pārliecināti, ka tieši tādi pasākumi, kuros piedalās pieaugušie, ir ļoti vērtīgi bērnu namu bērniem. Un Energy Party projekts to veiksmīgi ir pierādījis. Kāds prieks bija redzēt un saprast, ka  dalībniekiem šī diena ir ļoti patikusi un viņi paši nāca klāt pie organizatoriem un to teica. Tādi vārdi ir zelta  vērti, it īpaši  no pusaudžiem. Un protams, liela laime ir arī tāpēc, ka tik daudz atsaucīgu cilvēku piedalījās mūsu pasākumā. No visas sirds gribas pateikties bērnu namu administrācijai, lielai brīvprātīgo komandai, partneriem un sponsoriem – visiem tiem, kas šodien piedalījās un palīdzēja.

 

Kaspars Jasinkevičs — Rīgas pašvalības bērnu un jauniešu centra direktors.

sport4

Kāpēc, jūsuprāt, tāda veida pasākumus ir jārīko?

Tāda veida pasākumi ir ļoti svarīgi priekš bērniem no bērnu namiem. Pateicoties tiem, bērni spēj iemācīties strādāt komandā, komunicēt savā starpā, iepazīties viens ar otru un sadraudzēties, kā arī pavadīt laiku lietderīgi, attīstoties, realizējot sevi un savas prasmes un atrodot arī jaunas intereses priekš sevis, iegūstot dzīves pieredzi. Piedaloties spēlēs un sacenšoties,  viņi sajūt komandas garu, iedvesmojas un saņem daudz pozitīvu emociju. Sporta spēles ne tikai attīsta ķermeni fiziski, bet arī palīdz attīstīties intelektuāli,  jo vajag loģiski domāt, izdomāt stratēģijas.

Ira Vetrova –Rīgas pašvalības bērnu un jauniešu centra strukturvienības “Imanta” vadītāja

Kā jūs domājat, vai tiešām sports ir tas, kas apvieno bērnus un pieaugušos?

Bērniem patīk  darboties tad, kad ar viņiem nodarbojās pieaugušais, un tas ir ne tikai saistībā ar sportu, bet arī ikdienā. Ja bērnam vai arī pusaudzim pateiktu kaut ko izdarīt, visdrīzāk viņš to labprāt darītu tieši kopā ar pieaugušo, un tad no tā arī izdarītu secinājumus priekš sevis.

vai tādi pasākumi sekmē sponsoru piesaistīšanU?

Sponsori parasti, tā sakot, „parāda” sevi tuvāk Ziemassvētkiem vai Lieldienām, tieši tad viņi visvairāk sniedz palīdzību un atbalstu. Tāpēc mēs esam ļoti priecīgi, ka Centram Sirota.lv izdevās atrast sponsorus un sarīkot tādu pasākumu tieši jūnija laikā.

Jāatzīmē, ka šis milzīgais projekts uz visiem 100% tika realizēts Centra Sirota.lv spēkiem un pateicoties līdzekļiem, kurus Centram izdevās piesaistīt ziedojumu veidā un ar sponsoru palīdzību. Pasākumu realizēt palīdzēja partneri un sponsori, kuriem jāpasakās atsevišķi – Rīgas pašvalības bērnu un jauniešu centrs, kompānija ACME Latvija, BTA Latvija, BiSMART, CIDO, COMINDER, FUN Studio, Latvijas florbola asociācija, Latvijas Olimpiskā akadēmija, Nordea banka Latvija, RISI JE, Romano Pica, SKYWIND GROUP Latvia, Straume Inline Skola, aizsardzības firma STRONG, Telia Latvija, Tukuma piens, Zelta Rudens printing, Zumba instruktori, Young.lv un privātpersonas.

sport5

Tas nav pirmais un viennozīmīgi nav arī pēdējais Centra Sirota.lv rīkotais pasākums. Centrā regulāri notiek radošas darbnīcas, kā arī jaunieši rīko braucienus uz bērnu namiem. Nākamajā mācību gadā tiek plānots atjaunot ļoti svarīgu projektu – Talantu Kurss, kas domāts tieši bērnu namu absolventiem, kuri gatavojas izlaidumam.

Ir padomā arī citi svarīgi projekti, bet daudziem trūkst brīvprātīgo un sponsoru resursu. Sporta dienas projekts parādīja, ka cilvēki ir gatavi palīdzēt un apvienoties laba darba vārdā. Tāpēc organizatori mudina mūs turpināt atbalstīt un palīdzēt Centra Sirota.lv darbībā. Atbalsts varētu būt jebkāds, galvenais, lai labsirdība, līdzjūtība un mīlestība tiktu dāvāta visiem bērniem, kas atrodas bērnu namos un dzīvo nelabvelīgās ģimenēs, jo viņiem tā ir tiešām ļoti vajadzīga. Palīdzēt nav grūti- galvenais zināt kā.

19221521_1723729917641801_3601559576901385040_o

Kā pieveinoteies Centram Sirota.lv? Var kļūt par brīvprātīgo un darboties gan pastāvīgi, gan piedaloties tikai atsevišķos pasākumos un veltot savu laiku labdarības darbam. Centram ir nepieciešami projektu vadītāji, tulki, mārketinga speciālisti, tekstu autori, dizaineri un citi speciālisti. Turklāt,  atbalstīt Centru var, ziedojot bērnu mantas, spēles, drēbes, kā arī atbalstot finansiāli – pārskaitot jebkuru naudas summu labdarības projektu atbalstam uz centra Sirota.lv rekvizītiem.

Vairāk par centru Sirota.lv un ta darbību lasiet uz http://sirota.lv/ vai sekojiet facebook lapai  https://www.facebook.com/Sirota.lv

19143258_1723730847641708_7958849317971839581_o

Autori Young.lv     

Kristīne Kočengina

Marine Hačaturjana

Alina Dunajeva

*
Paldies mūsu sponsoriem, partneriem, atbalstītājiem – Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrs, ACME Latvia, BTA Latvija, BiSMART forums, CIDO, Cominder SIA, FUN Studio, Latvijas Florbola savienība / Latvian Floorball Union, Latvijas Olimpiskā akadēmija, Nordea Latvija, RisiJe SIA, Romano Pica, Skywind Tech LV, Straume Inline Skola, STRONG apsardze, Telia Latvija, Baltais, Tipogrāfija “Zelta Rudens”, Zumba instruktoriem, Young.lv un privātpersonām. Kā arī organizatoriem Ilona-Anna Ovlascenko, Елена Ив (Jelena Iva), Екатерина Ткачук (Jekaterina Tkacuka), Даша Липская, Ольга Полежаева, Катя Онуфриева, Паша Стёбочкин (Paul Stebohckin), Kirill Krutov, Katrina Levita, Эдмонд Пушко (Edmond Pushko), Valērija Raubiško, Владислав Васильев (Vladislav Vasilyev), Лена Васильева.
#energy_party #bernu_nami

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.