20.martā 2014 gadā Rīgas „Latvijas Samariešu apvienības” telpā notika Centra pārstāvju (Vladislava Vasiļjeva, Annas Lizonas un Nadeždas Dmitrijevas) tikšanās ar viesiem no Tiskādu Bērnu nama. Šīs tikšanās īpašība ir tas, ka šoreiz Tiskādu Bērnu nama audzēkņiem pievienojās arī Rēzeknes patversmes audzēkņi.
Viņi atbrauca kopā ar sociālo darbinieku Ingu un voluntāri no Rīgas – Jūliju, kura jau divus gadus, savu draugu sabiedrībā, brauc pie bērniem ar labdarības apciemojumiem. Pavisam kopā atbrauca 22 bērni un 4 pieaugušie. Par laimi, pasākuma organizatoru uztraukums, vai bērni atrādīs kopējo valodu, ne attaisnojās. Kaut arī bērni kautrējās viens otru, tomēr viņi ar prieku sarunājās ar pieaugušajiem un savā starpā, atbildot uz jautājumiem un izteicot savu viedokli.
Šoreiz arodorientācijas nodarbību novadīja ‘Adros Baltija’ kompānijas direktors, kā arī diplomēts psihologs un mākslas maģistrs – Aleksejs Saveļjevs. Šīs kompānijas misija ir personāla izvēle un apmācība, lai sasniegtu vislabākos rezultātus. Aleksejs novadīja treningu, kas tika orientēts uz kopdarba iemaņu iegūšanu un uzticību partnerim, kā arī deva bērniem daudz uzdevumu un jautājumu un aicināja bērnus tēmu apspriešanai. Viņš arī pastāstīja par to, ko nozīme pirmais CV, kādēļ un kā tas pareizi jāsastāda un nedaudz pastāstīja par darba interviju. Pasākuma dalībnieki vairākas reizes pārtrūka uz garšīgām augļu-tējas pauzēm.
Pēc nodarbības ar Alekseju, visi devās uz ‘CIDO’ dzērienu ražošanu, kuru organizēja Vladislavs Vasiļjevs. Līdz pašām tikšanās beigām mūsu viesus pavadīja Nadežda Dmitrijeva. Lūk, ko viņa sāka:
„Šīs tikšanās IZDEVĀS! ‘CIDO’ kompānijā mūs mīļi uzņēma CIDO grupas juriste Santa. Viņa uzaicināja mūs pārrunu istabā un pastāstīja par uzņēmuma vēsturi, galveno produkciju un jaunumiem, ka arī paradīja filmu par sulas ražošanu. Šī filma detalizēti atklāj visus ražošanas posmus – no zarā augoša apelsīna tālā Brazīlijā līdz garšīgai sulai, kas ir ielīta glāzē un stāv uz mūsu galda. Pēc tam, mums piedāvāja pamēģināt sevi tehnologu lomā un ar rokām pagatavot sulu no koncentrāta. Mūsu darbu novēroja ražošanas direktore un pavadīja mūsu rīcības ar interesantiem faktiem un padomiem. Apzinoties, ka mūsu pagatavots dzēriens ir maz līdzīgs sulai, bērni nopietni sāka interesēties par producēšanas tehnoloģiju un direktore noveda mūs cehā. Pēc īsa instruktāža, mēs pārģērbāmies halātos, apslēpām matus zem cepurēm un apskatījām visas minerālūdens un sulu ražošanas galvenās līnijas. Bērni uzreiz pamānīja tīru un kārtīgu telpu un brīnišķīgu piemēru, kā jāstrādā komandā. Ekskursija tika pavadīta ar interesantiem komentāriem. Soli pa solim direktore demonstrēja minerālūdens iegūšanas tehnoloģiju – no plastika pudeles izpūšanās līdz gatavas produkcijas iesaiņošanai noliktavas plaukteņos. Neskatoties uz nogurumu (bērni piecēlās sešos no rīta), visi ar interesi sekoja līdzi katram etapam, uzdeva jautājumus, dalījās ar iespaidiem. Ekskursijas beigās mums izdevās izsekot jaunas papaijās sulas izgatavošanai – drīz tā nonāks pārdošanā.
Mēs pateicāmies direktori par izglītojošo ekskursiju cehā un devāmies priekštelpā. Tur katrs bērns saņēma garšīgo dāvanu un krūzi piemiņai.
Audzinātāji atzīmēja ļoti labu tikšanās sagatavošanu, līdzīgo semināru noderību un izsacīja vēlmi regulāri rīkot tādas tikšanās arī nākotnē.”
Tikšanās patiešām izdevās!