Cik maksā ieraudzīt to, kā tu piepildīji bērna sapni

15300710_1398677090198599_501622391_n

Centra Sirota.lv. brīvprātīgā palīga Darjas Lipskas patiesi sirsnīgais raksts

Ikdienas darbu virpulī, mēs bieži vien nepievēršam uzmanību kaut kam patiesi svarīgam. Reizēm ir vērts vienkārši paņemt un apstāties kaut uz brīdi, lai ieraudzītu, sadzirdētu un izdarītu kaut ko nozīmīgu. Man ir paveicies, man bija veselas 15 šādas minūtes. Ceturtdien, 1.decembrī mēs, nelielā sastāvā, steidzāmies pasniegt ģitāru vienai talantīgai meitenei.

Gaidot hallē, mēs ieraudzījām, kā mums uzsmaida un cik ziņkārīgi uz mums ik pa brīdim paskatās no stūra izlīdušie bērni. Tie drosmīgākie pieskrēja, satvēra mani aiz rokas un, aizrautīgi stāstot, veda mani, lai parādītu, kā gan viņiem norisinās ārpus stundu nodarbības. Pēc pāris minūtēm piegāja sociālais darbinieks un pavadīja mūs uz direktora kabinetu, kur svinīgā gaisotnē mēs pasniedzām meitenei ģitāru.
Sakiet, cik maksā ieraudzīt laimīgas bērna acis, kurš tikko zaudējis spēju runāt, saņemot tādu dāvanu? Cik maksā ieraudzīt, kā tu esi piepildījis kāda cilvēka sapni? TAS IR NENOVĒRTĒJAMI.

Kāpēc mēs uzdāvinājām ģitāru tieši šai meitenei? Atbilde ir vienkārša. Viena pasākuma laikā, kuru šajā bērnu namā vadīja mūsu Centra Sirota.lv brīvprātīgie, meitene pastāstīja mums, ka nodarbojas ar dziedāšanu un ļoti vēlas iemācīties spēlēt ģitāru. Viņai ir skolotājs, ir vēlēšanās, bet nav instrumenta. Manuprāt, tam nav jākļūst par šķērsli, kad cilvēks tiešām ir talantīgs un vēlas attīstīt sevi. Un es apsolīju, ka uzdāvināsim viņai ģitāru. Apsolījām un izpildījām. Kā reiz teica amerikāņu futboliste Aleksa Morgana: “Sapņojiet par kaut ko lielu, jo sapņi mēdz piepildīties“.

Pēc svinīgās ģitāras pasniegšanas bērni mums novadīja ekskursiju, rādot savas istabas, bērnu namu un ļoti nevēlējās mūs laist prom. Mūsu brauciens beidzās ar apskāvieniem un un siltiem vārdiem, un vēl ar norunu, ka līdz mūsu nākamajai vizītei, meitene iemācīsies vismaz nelielu dziesmas gabaliņu. Ar nepacietību vēlos zināt, ko gan viņa iemācīsies un mums nospēlēs.

15 minūtes dienā – tas ir sīkums katram no mums, bet cik daudz laimes un labestības mēs varam tajās ielikt!

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.